Mikrodalga Sentez Cihazı
Biotage – Initiator EXF EU

Klasik yöntemlerle gerçekleştirilemeyen ya da çok düşük verimlerde gerçekleştirilen reaksiyonları kolaylaştıran bu cihazın çalışma koşulları:

  • 0 – 20 bar basınç
  • 0.2- 5 ml sentez hacmi
  • 25 – 250 C sıcaklık aralığı

şeklindedir. Polimer, nanoteknoloji, ilaç sanayi, gıda, metalurji ve biyomedikal sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

SFE
Applied Separations Helix-7409

Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon (SFE) cihazı ile numunelerden solventli ve solventsiz özüt çıkarımı yapılmaktadır.

Gıda, kozmetik, rafineri, aroma ve esans sanayiinde; kahveden kafein uzaklaştırılması, süt yağının uzaklaştırılması, mısır, soya ve pamuk çekirdeğinden yağ eldesi, balıklardan yağ ekstraksiyonu, tütün atıklarından nikotin ekstraksiyonu gibi birçok uygulama şeklinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Yarı Otomatik Plazma Sistemi
DIENER FEMTO

Malzemelerin yüzey özelliklerini plazma tekniği ile değiştiren cihazdır. Sırasıyla

  • Yüzey temizleme
  • Yüzey aktivasyonu
  • Yüzey kaplama

işlemleri uygulanmaktadır.
Tıp, fizik, seri üretim, yarı iletken, tekstil ve plastik teknolojileri, analitik (REM, TEM) ve otomotiv alanları, arkeoloji ve AR-GE birimlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Hızlı Prototipleme Cihazı
Dimension BST 1200es

Hızlı prototip oluşturma, endüstriyel üretimin olmazsa olmazlarındandır. Özellikle fonsiyonel test aşamasında klasik yöntemlerde uygulanan ham maddeden eksilterek yapma işlemi yerine prototip katman katman oluşturarak kısa süre içinde üretilmekte, bu da maliyetleri oldukça düşürmektedir.

Laboratuvarımızda yer alan ve .STL dosyalarından hızlı prototip üretilmesini sağlayan bu cihazda, model malzemesi olarak ABSPlus™ kullanılmakta, böylece oluşturulan prototipin dayanıklılığı arttırılmaktadır. Model içindeki boşluklar da BST(Breakaway Support Technology) ile üretilmiş materyalle doldurularak üretim sonrası modelin elde edilmesini kolaylaştırmaktadır. Katman kalınlıkları seçenekleriyle de prototip ayrıntılarının belirginleşmesi sağlanmaktadır.

3 boyutlu modellemenin yoğun olduğu endüstriyel ve mimari tasarımlarda (Mücevher, aksesuar, ayakkabı, oyuncak vs.), inşaat sektöründe, otomotiv, hava-uzay, dişçilik ve tıp sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Glovebox
MARKA – MODEL

YTÜ Merkez Laboratuvarı’mızda bulunan Glovebox ile Inert ve vakumlu ortamda çalışmalarınızı ve sentezlerinizi gerçekleştirin. Ya da uygun koşullarda ürünlerinizi depolayın.

  • Kimyasal Sentezleme,
  • Organik Pil Deneyleri,
  • Eczacılık,
  • Tıbbi Cihaz Deneyleri

gibi çalışmalarınızı özel atmosfer koşullarında, sızdırmaz eldiven sistemi ve çok işlevli dâhili PC ara yüzüyle rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

tüp fırın